

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 65 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 1.48 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 331
Distributors
pcbx
Unit Price$0.58906
Ext.Price$0.58906
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.58906 | $0.58906 |
| 10 | $0.47923 | $4.79230 |
| 25 | $0.44096 | $11.02400 |
| 50 | $0.40575 | $20.28750 |
| 100 | $0.37335 | $37.33500 |
| 300 | $0.35648 | $106.94400 |
| 500 | $0.34037 | $170.18500 |
| 1000 | $0.32388 | $323.88000 |
